راهنمای استفاده کاربران از خدمات کتابخانه

کتابخانه دانشکده بهداشت در سال ۱۳۵۰ با عنوان کتابخانه گروه بهداشت در دانشکده پزشکی و با ۲۰۰۰ جلد کتاب تأسیس و در سال ۱۳۷۵ به محل فعلی منتقل گردید. مساحت کتابخانه ۶۰۰ متر مربع و شامل بخشهای امانت، مرجع ، سفارشات،  نشریات و اطلاع رسانی و سالن مطالعه می باشد. فعالیت کتابخانه دانشکده بهداشت عمدتاً تهیه و تأمین منابع چاپی و الکترونیکی در زمینه رشته های ذیل می باشد:

۱ مهندسی بهداشت محیط

۲ مهندسی بهداشت حرفه ای

۳ آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت

۴ آمار و اپیدمیولوژی

 

۱ واحد امانت :

     واحد امانت کتابخانه در طبقه همکف در بال جنوبی ساختمان دانشکده  بهداشت مستقر گردیده است و شامل بخش امانت، مخزن کتابخانه،کتب مرجع و بخش سفارشات می­باشد. منابع کتابخانه از طریق نرم افزار پارس آذرسا قابل بازیابی می­باشد همچنین تمامی منابع موجود کتابخانه­های تابعه علوم پزشکی قابل جستجو در کتابخانه مرکزی می باشد. پژوهشگران می توانند با وارد شدن به سایت کتابخانه مرکزی به آدرس www.centlib.mui.ac.ir در قسمت جستجو در منابع، منبع مورد نیاز خود را جستجو کنند.

تلفن: ۳۷۹۲۳۲۱۵

 

۱ – ۱ – میز امانت :

    میز امانت متصدی امور راهنمایی و پاسخگویی به سؤالات مرجع، جستجوی منابع درخواستی، امانت و بازگشت کتاب و سایر امور مربوط به مراجعین است .

 

۱ – ۲ – کتب مرجع :

    در این بخش حدود ۱۳۲۰ جلد کتاب مرجع فارسی و لاتین شامل فرهنگ، دائره المعارف، رفرانسهای لاتین و دیگر کتب مرجع نگهداری  می­گردد.

 

۱ – ۳ – مخزن کتابخانه :

    در مخزن مذکور تعداد ۱۷۱۹۰نسخه کتاب فارسی و ۶۵۶۵ عنوان کتاب لاتین، ۲۶۸ گزارش طرحهای تحقیقاتی و ۶۷۰ عنوان پایان نامه مقطع ارشد و دکترا  موجود است که در اختیار مراجعه­کنندگان قرار می­گیرد. سیستم بخش امانت کتابخانه قفسه باز و خدمات به صورت کامپیوتری ارائه می­گردد.

 

۱ – ۴ – سفارشات و تأمین منابع :

   سفارشات و خرید کتب و نشریات طبق درخواست­های گروههای آموزشی و نیاز دانشجویان و کتابخانه در چارچوب برنامه های آموزشی دانشکده انجام می­پذیرد. هر ساله در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب ابتدا کاتالوگهای جدید جهت انتخاب عناوین کتب بین گروههای آموزشی توزیع می­گردد. سپس فهرستی از کتب منتخب و درخواستهای پیشین تهیه و این لیست با مجموعه کتابخانه (به منظور جلوگیری از خرید تکراری ) تطبیق  می­گردد و در نهایت عناوین درخواستی مورد نیاز گروههای آموزشی بر اساس میزان بودجه اختصاص یافته خریداری می­گردد.

ارتباط باما

آدرس : اصفهان- دروازه شیراز -خیابان هزارجریب -دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -معاونت تحقیقات وفناوری --تلفن: ۳۷۹۲۳۸۲۴

Isfahan University Of Medical Sciences , Isfahan, Iran

E-mail: centlib@lib.mui.ac.ir

 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.