آیین نامه خدمات تحویل مدرک

آیین نامه خدمات تحویل مدرک

یکی از روش های دسترسی به منابع الکترونیکی (کتاب و مفاله)  که در کتابخانه ها موجود نیست، استفاده از خدمات تحویل مدرک است که توسط بخش خدمات تحویل مدرک هر کتابخانه ارائه می شود. در خدمات تحویل مدرک در واقع اسناد و مدارک لاتینی که توسط بانکهای اطلاعاتی خریداری شده وزارتخانه قابل تهیه نمی باشند را برای  متقاضیان از طریق استفاده از موجودی کتابخانه های دیگر تهیه می کنند

قوانین و مقررات:

۱. استفاده کنندگان از این خدمت قبل از اعلام درخواست خود باید ابتدا از عدم وجود مقاله موردنظر در پایگاه های اطلاعاتی مشترک دانشگاه و پایگاه های اطلاعاتی رایگان اطمینان حاصل کنند.

۲. این خدمت صرفا جهت تهیه منابع لاتین الکترونیکی می باشد.

۳. ستفاده کنندگان از این خدمات شامل اعضای هیئت علمی، اساتید، محققین و دانشجویان ..........می باشند.

۴. تعداد منابع درخواستی نباید از ۱۰ عدد در ماه تجاوز نماید.

فرایند:

۱. کاربر ابتدا مدرک موردنیاز خود را از طریق پایگاه های اطلاعاتی مشترک دانشگاه یا پایگاه های اطلاعاتی رایگان جستجو می کند و از عدم دسترسی به مدرک موجود اطمینان حاصل می کند.

۲. کاربر درخواست خود را از طریق فرم (درخواست مقاله) یا خدمات تحویل مدرک موجود در وب سایت کتابخانه دانشگاهی خود ارائه می دهد.

۳. مسول خدمات تحویل مدرک کتابخانه مویدالاطبا در خواست را بررسی می کند. و در صورت دسترسی به آن منبع از طریق ایمیل فرد درخواست کننده پاسخ برای ایشان ارسال می گردد.

توضیحات:  ذر بسیاری از موارد وبسایت مجلات اقدام به الکترونیک کردن مقالات خیلی قدیمی خود نکرده اند و همچنین برای مقالات بسیار جدید خود که در دست  چاپ هستند تا زمان چاپ نهایی تنها چکیده مقالات را نمایه می نمایند لذا در چنین مواردی دریافت فول تکس این مقالات عملا غیر قابل ممکن است.

ارتباط باما

آدرس : اصفهان- دروازه شیراز -خیابان هزارجریب -دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -معاونت تحقیقات وفناوری --تلفن: ۳۷۹۲۳۸۲۴

Isfahan University Of Medical Sciences , Isfahan, Iran

E-mail: centlib@lib.mui.ac.ir

 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.