کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

تاریخچه :

    کتابخانه دانشکده بهداشت در سال 1350 با عنوان کتابخانه گروه بهداشت در دانشکده پزشکی و با 2000 جلد کتاب تأسیس و در سال 1375 به محل فعلی منتقل گردید. مساحت کتابخانه 600 متر مربع و شامل بخشهای امانت، مرجع ، سفارشات،  نشریات و اطلاع رسانی و سالن مطالعه می باشد. فعالیت کتابخانه دانشکده بهداشت عمدتاً تهیه و تأمین منابع چاپی و الکترونیکی در زمینه رشته های ذیل می باشد:

1 مهندسی بهداشت محیط

2 مهندسی بهداشت حرفه ای

3 آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت

4 آمار و اپیدمیولوژی

 1 واحد امانت :

     واحد امانت کتابخانه در طبقه همکف در بال جنوبی ساختمان دانشکده  بهداشت مستقر گردیده است و شامل بخش امانت، مخزن کتابخانه،کتب مرجع و بخش سفارشات می­باشد. منابع کتابخانه از طریق نرم افزار پارس آذرسا قابل بازیابی می­باشد

همچنین تمامی منابع موجود کتابخانه-های تابعه علوم پزشکی قابل جستجو در کتابخانه مرکزی می باشد. پژوهشگران می توانند با وارد شدن به سایت کتابخانه مرکزی به آدرس www.centlib.mui.ac.ir در قسمت جستجو در منابع، منبع مورد نیاز خود را جستجو کنند.

تلفن: 37923215

1 1 میز امانت :

    میز امانت متصدی امور راهنمایی و پاسخگویی به سؤالات مرجع، جستجوی منابع درخواستی، امانت و بازگشت کتاب و سایر امور مربوط به مراجعین است .

1 2 کتب مرجع :

    در این بخش حدود 1320 جلد کتاب مرجع فارسی و لاتین شامل فرهنگ، دائره المعارف، رفرانسهای لاتین و دیگر کتب مرجع نگهداری  می­گردد.

 

1 – 3 – مخزن کتابخانه :

    در مخزن مذکور تعداد 16813نسخه کتاب فارسی و 6517 عنوان کتاب لاتین موجود است که در اختیار مراجعه­کنندگان قرار می­گیرد. سیستم بخش امانت کتابخانه قفسه باز و خدمات به صورت کامپیوتری ارائه      می­گردد.

 

1 4 سفارشات و تأمین منابع :

   سفارشات و خرید کتب و نشریات طبق

 درخواست­های گروههای آموزشی و نیاز دانشجویان و کتابخانه در چارچوب برنامه های آموزشی دانشکده انجام می­پذیرد. هر ساله در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب ابتدا کاتالوگهای جدید جهت انتخاب عناوین کتب بین گروههای آموزشی توزیع می­گردد. سپس فهرستی از کتب منتخب و درخواستهای پیشین تهیه و این لیست با مجموعه کتابخانه (به منظور جلوگیری از خرید تکراری ) تطبیق  می­گردد و در نهایت عناوین درخواستی مورد نیاز گروههای آموزشی بر اساس میزان بودجه اختصاص یافته خریداری می­گردد.

 

2 نشریات و اطلاع رسانی :

  در این بخش مجلات فارسی لاتین و آرشیو مجلات (صحافی شده سالهای گذشته) و پایان نامه¬ها و طرحهای تحقیقاتی وجود دارد. جستجوی مقالات علمی و پژوهشی از طریق اینترنت و همچنین بانکهای اطلاعاتی موجود در سایت کتابخانه دیجیتال علوم پزشکی ایران از طریق وب سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه www.centlib.mui.ac.ir امکان­پذیر می باشد.

 

منابع موجود در ا ین بخش :

        مجلات لاتین (160 عنوان )

        مجلات فارسی (140عنوان )

        گزارش طرحهای تحقیقاتی (250 عنوان)

        پایان نامه ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا (518 عنوان)

تلفن : 37923290

 

2 1 میز امانت :

    میز امانت متصدی امور پاسخگویی و راهنمایی مراجعین در استفاده از نشریات الکترونیک، جستجوی مقالات در پایگاههای اطلاعاتی مختلف، می باشد.

 

دکتر افشین ابراهیمی

معاون پژوهشی دانشکده بهداشت

مهندس فخرالملوك كاوه‌زاده

سرپرست كتابخانه

زهرا شهناز

مسئول بخش نشریات و اطلاع رسانی

زهرا جوانی

کارشناس ارشد کتابداری

رقیه مرادی

کارشناس ارشد کتابداری

آرزو خلیلی

کارشناس کتابداری

         

ساعات کار کتابخانه دانشکده بهداشت :

30/7 صبح الی 18 بعدازظهر به صورت یکسره