previous pauseresume next

اخباربیمارستان کاشانی

فیلم آموزشی آشنایی با پایگاه UpToDate و Scopus

فیلم‌های آموزشی علاوه بر تلاش برای یادگیری، مزایای دیگری هم دارد. از جمله مزایای استفاده از فیلم‌های آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. امکان تکرار و تمرین در دفعات دلخواه

۲. عدم محدودیت زمانی در استفاده از آموزش

۳. عدم محدودیت مکانی در استفاده از آموزش

در این راستا، تیم تولید محتوا کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اقدام به تهیه فیلم آموزشی از آموزش‌های مورد نیاز کاربران کرده است.برای دسترسی به فیلم آموزشی آشنایی با پایگاه UpToDate و Scopus بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فیلم آموزشی آشنایی با پایگاه UpToDate و Scopus


مشاهده
شنبه, اکتبر ۲, ۲۰۲۱ - ۰۸:۱۲
خبره یاب
سامانه خبره یاب پژوهش

سامانه خبره یاب پژوهش یکی از سامانه‌های « نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران » با نام اختصاری (نوپا) ست که در درگاه اختصاصی نوپا به آدرس http://research.ac.ir در دسترس است. آدرس مستقیم این سامانه http://esid.research.ac.ir  می باشد

این سامانه بر پایه تخصص پژوهشی محققان علوم پزشکی طراحی شده و قابلیت شناسایی افراد خبره و توانمند در زمینه‌های پژوهشی مختلف را بر اساس کلیدواژه‌های سر عنوان‌های موضوعی پزشکی و کلیدواژه‌های مقالات را دارد. کاربرد دیگر این سامانه مشاهده مقالات کشور در یک موضوع خاص، به منظور شناسایی و انجام پژوهش های مشترک و نیز کمک به فرایند انتخاب داور جهت داوری همتای مقالات است

منبع سامانه خبره یاب پژوهش تمامی مقالات نمایه شده اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در PubMed می‌باشد و با توجه به اینکه این سامانه بر اساس مفاهیم و درخت موضوعی MeSH کار می‌کند از این میان صرفا مقالاتی مد نظر قرار می‌گیرند که برای آنها کلیدواژه هایی ذکر  شده باشد که بهMeSH  نگاشت شده باشد یا معادل های آن را داشته باشد. همچنین می توان بیش از یک کلید واژه را وارد و با عملگرهای AND و OR با هم ترکیب نمود.

بعنوان مثال می توان با وارد کردن کلمه Orthopedic در قسمت سرچ یا انتخاب آن از روی درخت موضوعی، جستجو را در این پایگاه انجام داد که خروجی سامانه شامل لیست افراد با بیشترین مقاله در زمینه Orthopedic می باشد که به ترتیب تعداد مقالات ردیف شده است و در زیر نام هر فرد وابستگی سازمانی فرد و تعدا مقالات آمده است که با کلیک بر روی عدد مقالات می توان لیست مقالات فرد را نیز مشاده کرد.


مشاهده
پنج‌شنبه, سپتامبر ۹, ۲۰۲۱ - ۰۹:۰۰
روز پزشک.تبریک روز پزشک
روز پزشک، روز قدردانی از دستان مهربان و دوستداران سلامت جامعه گرامی باد

با استعانت از الطاف بی‌کران الهی و با مسئلت سلامتی و طول عمر با عزت و برکت برای شما پزشکان زحمتکش مرکز، تشکر خود را ابراز می‌کنیم و امیدواریم که موفقیت‌های روزافزون شما را شاهد باشیم.

انشاالله با این تبریک، ذره‌ای از زحمات شما را جبران کرده باشیم.

دست‌هایی که شفا می‌دهند
مقدس‌تر از لب‌هایی هستند
که دعا می‌خوانند

معاونت آموزشی و پژوهشی مرکز/ واحد کتابخانه


مشاهده
دوشنبه, اگوست ۲۳, ۲۰۲۱ - ۰۷:۴۳
مندلی اندنوت mendeley.endnote
نرم افزارهای مدیریت منابع

نرم افزارهای مدیریت منابع از مهمترین ابزارهای مورد نیاز برای پژوهشگران می باشد، این نرم افزارها به پژوهشگران اجازه جمع آوری، مدیریت و حتی انتشار اطلاعات کتابشناختی یک مقاله یا تحقیق را می دهد.

در این زمینه شرکت‌های مختلف نرم افزارهای زیادی تولید و به بازار عرضه نموده اند که این نرم افزارها ممکن است بر روی یک سیستم کامپیوتری با سیستم عامل ویندوز نصب شود یا یک اپلیکیشن موبایل باشد و بر روی موبایل استفاده شود.

ایجاد یک لیست منابع بخشی جدایی ناپذیر از کار پژوهشی است که به مطالعه علمی اعتبار می بخشد. در کارهای علمی و با تعداد زیاد منابع، مدیریت این منابع و ایجاد فهرست منابع دشوار می شود و استفاده از نرم افزارهای مدیریت منابع کار را برای پژوهشگران آسان می سازد. در واقع، یکی از کارکردهای اساسی یک نرم افزار مدیریت منابع، ذخیره و سازماندهی یک لیست کتابشناختی منابع در یک کتابخانه شخصی می باشد.

 با توجه به اهمیت این موضوع، تیم تولید محتوای علمی و پژوهشی کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهت آموزش شما کاربران محترم اقدام به تهیه و تدوین فایل و فیلم آموزشی نرم‌افزار EndNote و Mendeley کرده است.

جهت دسترسی به فایل‌های آموزشی بر روی لینک کلیک فرمایید.

باتشکر

معاونت آموزشی و پژوهشی مرکز/ واحد کتابخانه


مشاهده
شنبه, اگوست ۱۴, ۲۰۲۱ - ۱۲:۰۵
قابل توجه کاربران محترم کتابخانه ( پزشکان، دانشجویان، پرسنل و پژوهشگران) مرکز آموزشی و درمانی آیت‌الله کاشانی

به استحضار می‌رساند، کلیه اعضای محترم هیئت علمی، دستیاران و همکاران محترم مرکز می‌توانند با مراجعه به واحد کتابخانه، از خدمات و مشاوره اطلاعات سلامت زیر بهره گیرند:

۱-کمک در انجام جستجو در بانک‌های اطلاعاتی معتبر

۲-کمک در استفاده از نرم‌افزار مدیریت منابع نظیر مندلی (Mendeley)

۳-کمک در انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقاله

۴-کمک در ایجاد و تکمیل شناسه‌ها و پروفایل‌های پژوهشی

۵-کمک به تامین منابع اطلاعاتی مورد نیاز در پژوهش‌های علمی

۶-کمک به پیدا کردن موضوع پژوهش و hot topic

خواهشمند است اگر در مباحثی غیر از موارد فوق نیاز به کمک و مشاوره اطلاعات دارید، لطفا فایل اکسل را دانلود نمایید و آن‌را پر کنید و به ایمیل kashanihospitallibrary@gmail.com ارسال نمایید.

باتشکر

واحد کتابخانه-معاونت آموزشی و پژوهشی مرکز


مشاهده
چهارشنبه, اگوست ۴, ۲۰۲۱ - ۱۴:۰۸

ارتباط باما

آدرس : اصفهان- دروازه شیراز -خیابان هزارجریب -دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -معاونت تحقیقات وفناوری --تلفن: ۳۷۹۲۳۰۷۳- فاکس:۳۷۹۲۳۰۷۳

Isfahan University Of Medical Sciences , Isfahan, Iran

E-mail: centlib@lib.mui.ac.ir

 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.